Aktualności
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

Za nami spotkanie na którym postaraliśmy się wyjaśnić sposób w jaki przeprowadziliśmy warsztaty konsultacje z mieszkańcami Karolewa, które zakończyły się wdrożeniem na osiedlu strefy tempo-30

Spotkanie w restauracji LokalOd połowy grudnia 2015 na łódzkim osiedlu Karolew funkcjonuje strefa tempo-30. Jednak to było tylko zwieńczenie dłuższego procesu, który postaraliśmy się zaprezentować podczas kolejnego naszego spotkania. Wokół strefy urosło już kilka mitów, jak choćby ten o sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach z ul. Wileńską, Wróblewskiego z Bratysławską. To nie jest pomysł z którym mamy cokolwiek wspólnego, wręcz staraliśmy się zapowiedz budowie i uruchomieniu tych zbędnych, naszym zdaniem, drogich sygnalizacji na tych skrzyżowaniach. Obaliliśmy także mit, jakoby przy okazji tworzenia strefy zlikwidowano ogromna ilość miejsc do parkowania samochodów.

Przy okazji prezentacji, mogliśmy także pokazać jak wnikliwie przygotowaliśmy się do przeprowadzenia całego procesu - od analizy wypadków na osiedlu, przez zbieranie opinii mieszkańców, aż na konsultowaniu rozwiązań z Zarządem Dróg i Transportu. Spotkanie było też okazją do pokazania podsumowań uzyskanych efektów, a także do pokazania jak podobne procesy można przeprowadzać w przyszłości. 

 

Miejsca zdarzeń drogowych

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu