Kościuszki-Mickiewicza, zakaz ruchu
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

Trwa doradztwo dla aktywnych obywateli we wpływaniu, z poziomu indywidualnego mieszkańca, na instytucje miejskie. Zauważasz problem dotyczący bezpieczeństwa ruchu drogego w swoim otoczeniu? Możemy pomóc Ci dobrać odpowiednie narzędzia, aby sprawa ruszyła do przodu.

Metryczka sprawy

  • Lokalizacja: Skrzyżowanie Kościuszki-Mickiewicza po stronie południowej

  • Problem: Niepotrzebny znak zakazu ruchu rowerem

  • Propozycje rozwiązania: Likwidacja znaku

  • Jednostka właściwa do realizacji zadania: Zarząd Dróg i Transportu.

  • Etap: sprawa w toku

Opis sprawy 

Po zakończeniu budowy trasy Wschód-Zachód okazało się że na skrzyżowaniu al. Kościuszki i al. Mickiewicza postawiono znak zakazu ruchu rowerem (znak B9) przez skrzyżowanie - relacja północ-południe. 
Dlatego Bartek 28 grudnia 2015 postanowił napisać do Zarządu Dróg i Transportu z prośbą o likwidację znaku:
"Uprzejmie proszę o zdemontowanie znaku B9 znajdującego się na al. Kościuszki przed skrzyżowaniem z al. Mickiewicza dla rowerzystów jadących w kierunku północnym. 
Uzasadnienie:
Podobnie jak w przypadku podobnie umieszczonego znaku po północnej stronie skrzyżowania Sienkiewicza - Piłsudskiego, znak ten niepotrzebnie wypycha rowerzystów jadących al. Kościuszki na nieco oddalony przejazd rowerowy, mnożąc punkty kolizyjne z pieszymi i skręcającymi kierowcami oraz zaburzając płynność jazdy poprzez ostre skręty i konieczność ponownego włączania się do ruchu za skrzyżowaniem. Znak przy Sienkiewicza został już zdemontowany (po wniosku z 3 listopada 2015 r, odpowiedź pozytywna z 18 grudnia 2015r nr ZDiT-TI.40020.735.2015), więc nic nie powinno stać na przeszkodzie by podobnie stało się przy Kościuszki."
 
Czekamy na odpowiedź ZDiTu.
 

Masz sprawę, którą możemy opisać? Utnąłeś/ utnkęłaś w martwym punkcie? Potrzebujesz wsparcia, w napisaniu pisma? Nie wiesz jak przekonać urzędników do wprowadzenia zmiany poprawiającej bezpieczeństwo? Skontaktuj się z nami. Oferujemy wsparcie merytoryczne (eksperckie), pomożemy Ci skontruować pisma, znajdziemy razem z Tobą odpowiednie paragrafy na poparcie Twojego pomysłu, pomożemy przetłumaczyć odpowiedzi z "urzędniczego" na polski.


Tekst: Hubert Barański

Fotografia: BK

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu