Interwencje
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

Doradztwo dla aktywnych obywateli we wpływaniu, z poziomu indywidualnego mieszkańca, na instytucje miejskie. Obejmiemy opieką chętnych mieszkańców w zakresie 28 spraw w obszarze BRD. Każda sprawa będzie relacjonowana na stronach internetowych projektu. Po zakończeniu podjętych interwencji, na bazie zebranych doświadczeń, powstanie samouczek dla kolejnych zainteresowanych podobnym rozwiązaniem osób (np. BRD przy szkole, wyznaczenie miejsc parkingowych, ograniczenie prędkości na osiedlu). Działanie nastawione jest na wsparcie aktywności poszczególnych obywateli przez doświadczonych doradców, ma uczyć samodzielnego wpływania na decyzje urzędników i budować kompetencje lokalnych liderów zmian.

 

Masz sprawę, którą możemy opisać? Utnąłeś/ utnkęłaś w martwym punkcie? Potrzebujesz wsparcia, w napisaniu pisma? Nie wiesz jak przekonać urzędników do wprowadzenia zmiany poprawiającej bezpieczeństwo? Skontaktuj się z nami. Oferujemy wsparcie merytoryczne (eksperckie), pomożemy Ci skontruować pisma, znajdziemy razem z Tobą odpowiednie paragrafy na poparcie Twojego pomysłu, pomożemy przetłumaczyć odpowiedzi z "urzędniczego" na polski.

 

Działanie finansowane ze środków pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG było realizowane w okresie 1.01.2015 - 31.01.2016 - jednak jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie bezpieczeństwa ruchu - skontaktuj się z nami. Wsparcie w ramach interwencji prowadzimy także po zakończeniu finansowania projektu.

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu