Aktualności
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

Kiedy rozmawiamy z ludźmi jak powinny wyglądać chodniki, przejścia dla pieszych, albo inne miejsca gdzie poruszamy się na własnych nogach, bardzo często słychać że powinny być równe. Ale to co uznawane jest za równe dla zwykłego piechura, może być niewystarczające dla osób, które mają problemy z poruszaniem się. Kimś takim może być każdy z nas!

news-12Dlatego z nieskrywaną radością mamy zaszczyt zaprezentować opracowanie, którego autorem jest dr hab. inż. arch. Marek Wysocki z Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Gdańskiej. Porusza on bardzo ważną kwestię, o której bywa że zapominamy: Należy zdać sobie sprawę, że przestrzeń, która spełni potrzeby osób z niepełnosprawnościami, tak naprawdę staje się przestrzenią przyjazną wszystkim.

 

Spotkanie odbędzie się 27 września 2015 (wtorek), w Niebostanie (ul. Piotrkowska 17)  od godziny 18.00.
Informacje w zakresie dostępności:
* lokal znajduje się na I piętrze (brak windy)
* w lokalu jest możliwość zamówienia napojów i przekąsek wegetariańskich
* przy lokalu znajdują się stojaki rowerowe
* dojazd komunikacją zbiorową: tramwaje linii 2, 3, 11 (od ul. Zachodniej, przystanek przy ul. Próchnika), autobusy 86, 96 (od ul. Próchnika lub od ul. Jaracza, przystanek przy ul. Piotrkowskiej)
* w okolicy do godziny 18:00 obowiązuje strefa płatnego parkowania dla samochodów - nie zapewniamy miejsc parkingowych
* oferujemy możliwość zorganizowania opieki nad dziećmi na czas spotkania oraz możliwość zapewnienia tłumacza języka migowego – o ile będzie taka potrzeba. Osoby zainteresowane takim wsparciem prosimy o kontakt do 25.08.2015 (wtorek) do godziny 12.00 pod adresem innadroga[a]dlalodzi.info

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu