Mickiewicza, CPR
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

Trwa doradztwo dla aktywnych obywateli we wpływaniu, z poziomu indywidualnego mieszkańca, na instytucje miejskie. Zauważasz problem dotyczący bezpieczeństwa ruchu drogego w swoim otoczeniu? Możemy pomóc Ci dobrać odpowiednie narzędzia, aby sprawa ruszyła do przodu.

Metryczka sprawy

  • Lokalizacja: Północna strona al. Mickiwicza na wysokości Double Tree by Hilton

  • Problem: samochody parkujące na ciągu pieszo-rowerowym (CPR)

  • Propozycje rozwiązania: zwrócenie uwagi zarządców hotelu na problem, postawienie słupków

  • Jednostka właściwa do realizacji zadania: hotel Double Tree by Hilton, Zarząd Dróg i Transportu.

  • Etap: sprawa załatwiona!

Opis sprawy 

Często zdarza się, że samochody stają na ciągu pieszo rowerowym przed hotelem Double Tree. Prawdopodobnie wynika to z tego, że hotel ma ograniczoną ilość miejsc parkigowych i przy większych imprezach nie jest ona wystarczająca. Samochody parkują nie tylko utrudniając jazdę rowerzystom, ale również utrudniają ruch pieszy, zastawiane jest także wejście na kładkę dla pieszych prowadzącą do parku.

W związku z tym 6 maja 2015 Jakub napisał do hotelu z prośbą, aby zwracali uwagę na sposób, w jaki parkują ich goście. Tego samego dnia uzyskał odpowiedź:

"Szanowny Panie,
Dziękujemy za czujność. Informujemy wszystkich naszych Gości, gdzie mogą parkować (w miejscach do tego przeznaczonych). Zwrócimy na to szczególną uwagę w przyszłości.
Pozdrawiamy serdecznie.
Zespół DoubleTree Łódź"

Od tego momentu sytuacja się nie powtórzyła.

Pod koniec 2015 roku postawiono separatory utrudniające parkowanie w tym miejscu:

 

 dobletreeob


Masz sprawę, którą możemy opisać? Utnąłeś/ utnkęłaś w martwym punkcie? Potrzebujesz wsparcia, w napisaniu pisma? Nie wiesz jak przekonać urzędników do wprowadzenia zmiany poprawiającej bezpieczeństwo? Skontaktuj się z nami. Oferujemy wsparcie merytoryczne (eksperckie), pomożemy Ci skontruować pisma, znajdziemy razem z Tobą odpowiednie paragrafy na poparcie Twojego pomysłu, pomożemy przetłumaczyć odpowiedzi z "urzędniczego" na polski.


Tekst: Katarzyna Mikołajczyk

Zdjęcia: JK, HB

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu