Mickiewicza, CPR

English logo of project Safe City

Trwa doradztwo dla aktywnych obywateli we wpływaniu, z poziomu indywidualnego mieszkańca, na instytucje miejskie. Zauważasz problem dotyczący bezpieczeństwa ruchu drogego w swoim otoczeniu? Możemy pomóc Ci dobrać odpowiednie narzędzia, aby sprawa ruszyła do przodu.

Metryczka sprawy

  • Lokalizacja: Północna strona al. Mickiwicza na wysokości Double Tree by Hilton

  • Problem: samochody parkujące na ciągu pieszo-rowerowym (CPR)

  • Propozycje rozwiązania: zwrócenie uwagi zarządców hotelu na problem, postawienie słupków

  • Jednostka właściwa do realizacji zadania: hotel Double Tree by Hilton, Zarząd Dróg i Transportu.

  • Etap: sprawa załatwiona!

Opis sprawy 

Często zdarza się, że samochody stają na ciągu pieszo rowerowym przed hotelem Double Tree. Prawdopodobnie wynika to z tego, że hotel ma ograniczoną ilość miejsc parkigowych i przy większych imprezach nie jest ona wystarczająca. Samochody parkują nie tylko utrudniając jazdę rowerzystom, ale również utrudniają ruch pieszy, zastawiane jest także wejście na kładkę dla pieszych prowadzącą do parku.

W związku z tym 6 maja 2015 Jakub napisał do hotelu z prośbą, aby zwracali uwagę na sposób, w jaki parkują ich goście. Tego samego dnia uzyskał odpowiedź:

"Szanowny Panie,
Dziękujemy za czujność. Informujemy wszystkich naszych Gości, gdzie mogą parkować (w miejscach do tego przeznaczonych). Zwrócimy na to szczególną uwagę w przyszłości.
Pozdrawiamy serdecznie.
Zespół DoubleTree Łódź"

Od tego momentu sytuacja się nie powtórzyła.

Pod koniec 2015 roku postawiono separatory utrudniające parkowanie w tym miejscu:

 

 dobletreeob


Masz sprawę, którą możemy opisać? Utnąłeś/ utnkęłaś w martwym punkcie? Potrzebujesz wsparcia, w napisaniu pisma? Nie wiesz jak przekonać urzędników do wprowadzenia zmiany poprawiającej bezpieczeństwo? Skontaktuj się z nami. Oferujemy wsparcie merytoryczne (eksperckie), pomożemy Ci skontruować pisma, znajdziemy razem z Tobą odpowiednie paragrafy na poparcie Twojego pomysłu, pomożemy przetłumaczyć odpowiedzi z "urzędniczego" na polski.


Tekst: Katarzyna Mikołajczyk

Zdjęcia: JK, HB

About project

The project „Safe City – a different way” is financed with a sum of 285 000 zł from Norway, Iceland and Liechtenstein as part of Citizens for Democracy Programme (implemented by the Stefan Batory Foundation in partnership with the Polish Children and Youth Foundation) with EEA Funds. The project is aimed at increasing the influence of citizens of Łódź on decisions and actions, which are to ensure road traffic safety and quality of public space.

Project partners