Aktualności
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

Listopad był miesiącem wyborów samorządowych dlatego tematem naszego spotkania były kompetencje radnych i prezydenta miasta. Na spotkanie przyszło kilkoro kandydatów

spotkanie-21-pazdziernikaSpotkanie odbyło się w klubokawiarni Niebostan przy ul. Piotrkowskiej 17. Spotkanie w całości poświęcone było kompetencjom samorządu, tym co radni mogą zrobić w temacie poprawy bezpieczeństwa ruchu na drogach, ale także temu co władze miasta mogą zrobić i na jakich ulicach.

Podczas spotkania pojawiło się kilku kandydatów do Rady Miejskiej oraz jeden kandydat na prezydenta Łodzi. Po prezentacji wszystkich zaprosiliśmy do dyskusji nad tym, co w pierwszej kolejności samorząd nowej kadencji powinien zrobić aby poprawić bezpieczeństwo na łódzkich drogach. Co ważne, kandydaci z różnych ugrupowań zgodzili się co do konieczności podjęcia działań w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu.

Wszystkim przybyłym wręczyliśmy kolejny odcinek naszego wydawnictwa, w którym zebraliśmy wszystkie przepisy dotyczące samorządu w temacie ruchu drogowego.

 

  

Na spotkaniu rozdaliśmy materiały, w piątej części serii opisaliśmy dokładnie "rolę samorządu". Każdy uczestnik otrzymał wydrukowany materiał opisujący szczegółowo zagadnienia omawiane na spotkaniu. Publikacja dostępna jest za darmo w sieci.

 

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu