Aktualności
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

Na początku kwietnia odbyło się spotkanie w Zarządzie Dróg i Transportu wraz z przedstawicielami Rady Osiedla Stoki. Omówiono na nim przygotowany przez nas projekt oganizacji ul. Janosika

Przez kolejne trzy tygodnie zespół projektantów nanosił zaproponowane poprawki – m.in. postanowiono poprawić czytelność skrzyżowania ul. Telefonicznej z ul. Janosika (poprzez wymalowanie pasów ruchu), dodać azyle dla pieszych przy przejściach dla pieszych czy zrezygnować z wyniesionych przejść dla pieszych (ze względu na obecność komunikacji zbiorowej). Niektóre uzgodnione zmiany w projekcie wymagają nakładów inwestycyjnych i zostały odsunięte w czasie (do czasu utwardzenia dróg gruntowych) czy informacji pozyskanych przez Radę Osiedla (zapotrzebowanie na miejsca parkingowe w okolicy szkoły). 25 kwietnia projekt organizacji ruchu po poprawkach został ponownie przekazany do Zarządu Dróg i Transportu i Rady Osiedla Stoki.

 

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu