Aktualności
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

Napisał do nas pan Marcin, z propozycją ułatwienia ruchu samochodowego na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II przy skrzyżowaniu z ul. Wróblewkiego. Jego propozycja spodobała się w urzędzie.

Metryczka sprawy

  • Lokalizacja: Zachodnia nitka al. Jana Pawła II przy skrzyżowaniu z ul. Wróblewkiego.

  • Problem: Niewygodne oznakowanie poziome spychające samochody z jednego pasa zaraz za skrzyżowaniem.

  • Propozycje rozwiązania: Zmiana oznakowania poziomego.
  • Jednostka właściwa do realizacji zadania: Zarząd Dróg i Transportu.

  • Etap: Sprawa zakończona.

Opis sprawy 

W dniu 11 lutego 2016 Marcin wystosował pismo do Zarządu Dróg i Transportu o treści:

"Szanowni Państwo,

Niniejszym składam wniosek o zmianę przebiegu pasów ruchu na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul Wróblewskiego na zachodniej nitce ( kierunek południowy)

Stan obecny:
W chwili obecnej do jazdy na wprost przez skrzyżowanie z ul Wróblewskiego wyznaczone są trzy pasy ruchu z tym że prawy skrajny do jazdy na prost za skrzyżowaniem trafia na prawo skręt w ul Wieniawskiego a na lewy skrajny za skrzyżowaniem nie prowadzi żaden wjazd.

Propozycja zmiany: 
Poprowadzenie lini rozdzielających pasy ruchu lekkim łukiem przez skrzyżowanie tak że kazdy z trzech pasów do jazdy na wprost przed skrzyżowanie będzie "trafiał" w odpowiadające sobie pasy za skrzyżowaniem. spowoduje to iz ruch będzie się na wszystkich trzech psach odbywał płynnie, zniknie konieczność nagłej zmiany pasa ruchu z prawego za skrzyżowaniem, co dla wielu kierowców szczególnie nie z Łodzi jest dużym zaskoczeniem, wyznaczony obecnie prawo skręt w Wieniawskiego po zmianie przebiegu pasów ruchu na skrzyżowaniu zostanie odciążony co dodatkowo umożliwi wykorzystanie go jako pasa włączającego dla kierowców skręcających w prawo na zielonej strzałce.

Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku.

W załączeniu zdjęcie poglądowe z proponowanym poprowadzeniem pasów ruchu na omawianym skrzyżowaniu."

 

ZDiT odpowiadział:

 
JPII-zdit
 
 
 

Masz sprawę, którą możemy opisać? Utknąłeś/ utknęłaś w martwym punkcie? Potrzebujesz wsparcia, w napisaniu pisma? Nie wiesz jak przekonać urzędników do wprowadzenia zmiany poprawiającej bezpieczeństwo? Skontaktuj się z nami. Oferujemy wsparcie merytoryczne (eksperckie), pomożemy Ci skonstruować pisma, znajdziemy razem z Tobą odpowiednie paragrafy na poparcie Twojego pomysłu, pomożemy przetłumaczyć odpowiedzi z "urzędniczego" na polski.


Tekst: Maria Sobieraj

Fotografia: MFM

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu