Aktualności
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

Tym razem tematem spotkania jest Miejski Program Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. I to co może dziwić najbardziej w tym programie, to tempo jego uchwalania, przyjmowania i wdrażania. Tak, jakby mało komu zależało na jego wdrożeniu

 

Sam pomysł przyjęcia przez Łódź Miejskiego Programu Poprawy BRD pojawił się już w 2011 roku. Od tamtego czasu urzędnicy zorganizowali konsultacje społeczne, napisali samodzielnie projekt, następnie po miażdżącej krytyce radnych postanowiono zlecić opracowanie projektu instytucji zewnętrznej. Ta opracowała go w 2014 roku i od tego czasu trwało przyjmowanie przez UMŁ tego programu. Finałem miała okazać się sesja Rady Miejskiej z 16 września 2015 kiedy przyjęto MPP BRD... od tamtego czasu jednak cisza. I pomimo, że głównym narzędziem do wprowadzania zmian miała być Miejska Rada BRD, to jej pierwsze posiedzenie (miało się odbyć 11 stycznia) znowu zostało odłożone w czasie.

 


Spotkanie odbędzie się 11 stycznia 2016 (poniedziałek), w LOKALu (na końcu pasażu Schillera - bliżej placu Komuny Paryskiej) od godziny 18.00.
Informacje w zakresie dostępności:

  • lokal znajduje się na paterze
  • w lokalu jest możliwość zamówienia napojów (także wegetariańskich i wegańskich)
  • przy lokalu znajdują się stojaki rowerowe
  • dojazd komunikacją zbiorową: tramwaje linii 2, 3, 11 (od al. Kościuszki, przystanek przy ul. Zamenhofa); autobusy 99 (od al. Kościuszki) lub 57 od ul. Sienkiewicza oraz 74, 74A, 74B, 80, 83 przystanek przy ul. Andrzeja Struga przy Piotrkowskiej)
  • w okolicy jest bezpłatny parking dla samochodów - nie zapewniamy miejsc parkingowych
  • oferujemy możliwość zorganizowania opieki nad dziećmi na czas spotkania oraz możliwość zapewnienia tłumacza języka migowego – o ile będzie taka potrzeba. Osoby zainteresowane takim wsparciem prosimy o kontakt do 10.01.2016 (niedziela) do godziny 12.00.

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu