Aktualności
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

Prezentujemy ostateczny projekt dla uspokojenia ruchu na osiedlu Karolew. Strefa wewnątrz objęta ograniczeniem prędkości do 30km/h otoczona jest ulicami o przyspieszonej dozwolonej prędkości 

Oto jak prezentuje się realizowana organizacja ruchu na osiedlu Karolew, na którym wprowadzono ograniczenie prędkości do 30km/h oraz strefą skrzyżowań równorzędnych. Całość osiedla otoczona jest ulicami na których prędkość dopuszczalna jest wyższa, zaś parametry ulic pozwalają na przyjęcie większego ruchu omijającego osiedle: Maratońska, Bandurskiego i Waltera-Janke. 

Projekt jest efektem warsztatów z mieszkańami, których poprosiliśmy o wskazanie najbardziej niebezpiecznych dla nich miejsc, lokalizacji zdarzeń drogowych odnotowanych przez policję w systemie SEWIK oraz uwagami Zarządru Dróg i Transportu. 

Kierowcy już korzystają z nowych miejsc parkingowych, a inni uczą się nowej organizacji ruchu

Projekty organizacji ruchu dla poszczególnych ulic (mapy w formacie PDF): 
ulice Bratysławska i Karolewska 

ulica Wileńska 

ulica Wróblewskiego 

ulica Norwida 

ulica Wygodna przy ślimaku z Maratońskiej

ulica Karolewska przy Bandurskiego

ulica Wygodna 

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu