Aktualności
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

Po spotkaniach z mieszkańcami Julianowa, na których wskazywali nam miejsca do poprawienia na ich osiedlu, po procesie projektowania i uzgadniania nowych rozwiązań, oraz po spotkaniu z przedstawicielami Rady Osiedla mamy przyjemność zaprezentować nasz projekt

Obszar jakim objęliśmy nasze działania planistyczne okrążony jest ulicami Zgierską od zachodu, al. Sikorskiego od północy, ul. Łagiewnicką od wschodu i ul. Biegańskiego od południa. 

Cały obszar zmian - mapa w formacie PDF (kliknij), - LEGENDA 

Całość obszaru projektowego z naniesionymi propozycjami

 

   

   

   

   

   

 

Poszczególne rozwiązania dla danych ulic (mapy w formacie PDF): 

 

Nie jest to oczywiście ostateczny projekt, gdyż cały czas czekamy na sugestie mieszkańców. Dopiero po naniesieniu tych uwag oraz propozycji zgłoszonych przez Radę Osiedla Julianów-Marysin-Rogi, przystąpi do rozmów z Zarządem Dróg i Transportu. 

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu