Aktualności
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

Nadszedł czas, kiedy po fazie idei uspokojenia ruchu, spotkań z mieszkańcami, wyciąganiu wniosków, projektowania i uzgodnień z urzędem, w którym coś co było tylko na papierze stanie się rzeczywistością

Z fazy idei i wymyślania, przez zorganizowania warsztatów z mieszkańcami na których zbieraliśmy uwagi o niebezpiecznych miejscach na osiedlu, przez żmudne i długotrwałe prace projektowe, doszliśmy do etapu końcowego - realizacji. 7 grudnia (3 miesiące po konferencji prasowej z udziałem prezydent Łodzi) na osiedlu Karolew rozpoczęło się montowanie urządzeń inżynierii ruchu oraz malowanie nowej organizacji ruchu. 

W międzyczasie odbyło się kilka spotkań technicznych w Zarządzie Dróg i Transportu, na jednym z nich był także przedstawiciel Rady Osiedla, który przedstawił kilka uwag. W większości były już one wcześniej dostrzeżone i naniesione. Niektórych nie dało się uwzględnić, ze względu na powoływanie się na przepisy prawa budowlanego, które nie mają zastosowania przy projektowaniu dróg publicznych. 

Nowa organizacja ruchu, o ile nie przeszkodzi pogoda, ma zostać ukończona 15 grudnia tego roku. 

               

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu