Aktualności
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

Na 8 grudnia o godzinie 18:00 zostaliśmy zaproszeni przez Radę Osiedla "Marysin-Rogi" w granicach której jest obszar Julianowa, który mieliśmy przyjemność zaprojektować

Dziękując za zaproszenie wyrażamy nadzieję, że nasza propozycja przypadnie radnym i zaproszonym mieszkańcom do gustu i w niedalekiej przyszłości uda się zrealizować program uspokojenia ruchu na tym osiedlu.

Spotkanie w siedzibie Rady Osiedla "Julianów-Marysin-Rogi"

W spotkaniu uczestniczyłu kilkunastu członków rady osiedla, przedstawiciele policji oraz straży miejskiej. Na spotkanie przybyli także mieszkańcy. Z początkowo zaplanowanej na 15 minut prezentacji wywiązała się prawie godzina dyskusja. Zgromadzeni zadawali wiele pytań, od celowości, przez zgodność z miejskim programem poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, oraz kosztami wdrożenia i zgodnością z polskimi przepisami prawa. Obecnym wręczyliśmy nasze publikacje obejmujące tematyką wszystkie dotąd przeprowadzone spotkania edukacyjne

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu