Aktualności
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

Komunikacja zbiorowa to przede wszystkich autobusy i tramwaje. Wymaga to jednak specjalnej infrastruktury takiej jak przystanki i miejsca gdzie mogą wjechać. Czy zatem tą specjalną infrastrukturą można poprawić bezpieczeństwo ruchu nie tylko samych pasażerów? Tym spotkaniem postaramy się odpowiedzieć na to pytanie

 

Tym razem naszym ekspertem jest rodzimy działacz organizacji pozarządowej Tomasz Bużałek. Wielokrotnie zabierał głos w sprawach transportu zbiorowego w Łodzi. Tym razem wskazuje aby przy okazji modernizacji ulic, którymi ma jeździć transport publiczny, brać pod uwagę nadarzającą się okazję i przy okazji poprawiać bezpieczeństwo uczestników ruchu.

 

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 21 września 2015 roku o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej hotelu Good Time Aparthotel (ul. Piotrkowska 120 - w bramie).

Informacje w zakresie dostępności:

  •     sala znajduje się na parterze.
  •     dojazd komunikacją zbiorową: tramwaje linii 1, 2, 3, 6, 11, 16, 16a (al. Kościuszki, przystanek przy ul. Zamenhofa); autobusy 98, 98a, Z10 (al. Mickiewicza, przystanek przy al. Kościuszki) lub 74, 74a, 74b, 80, 83 (ul. Zamenhofa, przystanek przy ul. Piotrkowskiej.
  •     w okolicy jest strefa płatnego parkowania - nie zapewniamy miejsc parkingowych
  •     oferujemy możliwość zorganizowania opieki nad dziećmi na czas spotkania oraz możliwość zapewnienia tłumacza języka migowego – o ile będzie taka potrzeba. Osoby zainteresowane takim wsparciem prosimy o kontakt do 19.09.2015 (sobota) do godziny 18.00.

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu