Aktualności
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne dotyczące poprawy bezpieczeństwa ruchu i jakości przestrzeni publicznej na Starym Polesiu realizowane w ramach projektu "Bezpieczne miasto – inna droga"

Spotkania odbędą się:

  • 10 sierpnia 2015 r. godz. 18:00 ­- 20:00 - warsztaty - zebranie opinii, wniosków, uwag
  • 24 sierpnia 2015 r. godz. 18:00 ­- 20:00 - spotkanie podsumowujące, omówienie możliwych rozwiązań

Miejsce: Stare Polesie - Miejsce Spotkań, ul. 1 Maja 40

Na spotkaniu będziemy szukać wspólnie z mieszkańcami miejsc, które wymagają uwagi oraz decydować o wyborze bezpiecznych rozwiązań, które usprawnią poruszanie się po osiedlu. Wszystkie wyniki zostaną przekazane do Zarządu Dróg i Transportu którego pracownicy zadeklarowali, że złożone propozycje będą uwzględniane przy planowaniu działań na terenie osiedla.

Już teraz wypełnij ankietę i wskaż miejsca, które wymagają poprawy na osiedlu.

 

Poinformuj sąsiadów, namów rodzinę, weź ze sobą dzieci, niech również włączą się w tworzenie bezpiecznego osiedla!

 

Nie możesz przyjść na spotkanie? Uwagi i wnioski można zgłaszać do 24 sierpnia 2015 roku:

  • zostawiając je w Stare Polesie - Miejsce Spotkań, ul. 1 Maja 40
  • drogą mailową na adres: innadroga[at]dlalodzi.info z tytułem: Bezpieczne Stare Polesie - inna droga 

Informacja na portalach społecznościowych: Facebook / Google+

 

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu