Aktualności
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

Zapraszamy na spotkanie z człowiekiem, który w Gdańsku odpowiada za poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowym. Nie w teorii ale w praktyce. Pan Tomasz Wawrzonek jest kierownikiem inżynierii ruchu w tamtejszym magistracie

spotkanie-kwiecien2015.2-zaproszenie

Spotkanie ma posłużyć przede wszystkim wskazaniu, że w polskich warunkach prawnych jest możliwe tworzenie całych stref sprzyjającej bezpieczeństwu na drogach. Mamy nadzieję, że osoba pana Wawrzonka przekona wszystkich niedowiarków, że tylko spójną i rozpiętą na szeroką skalę polityką wdrażania nowoczesnych narzędzi BRD, da się osiągnąć sukces. Prezentacja jaką dla nas przygotował będzie okazją nie tylko do zapoznania się z osiągnięciami w Gdańsku, ale także do zadania pytań praktykowi, który nie tylko wie co trzeba zrobić dla poprawy bezpieczeństwa, ale przede wszystkim to robi.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 23 kwietnia 2015 roku o godzinie 18:00 w sali sejmiku wojewódzkiego Urzędu Marszałkowskiego, I p. al. Piłsudskiego 8.

Informacje w zakresie dostępności:

  • sala znajduje się na 1 piętrze, w budynku znajduje się winda i podjazd dla wózków.
  • przy budynku znajdują się stojaki rowerowe
  • dojazd komunikacją zbiorową: tramwaje linii 2, 3, 11 (od al. Kościuszki, przystanek przy ul. Mickiewicza); autobusy 98 (al. Mickiewicza, przystanek przy Sienkiewicza) lub 57 (od ul. Sienkiewicza)
  • w okolicy jest parking dla samochodów - nie zapewniamy miejsc parkingowych
  • oferujemy możliwość zorganizowania opieki nad dziećmi na czas spotkania oraz możliwość zapewnienia tłumacza języka migowego – o ile będzie taka potrzeba. Osoby zainteresowane takim wsparciem prosimy o kontakt do 22.04.2015 (środa) do godziny 18.00.

 

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu