Aktualności
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

Tym razem zajmiemy się tematem, który z pozoru kompletnie nie wiąże się z ruchem drogowym. Zaś jedynym skojarzeniem mogą być publiczne wypowiedzi rajdowców samochodowych o "zabijających przydrożnych drzewach"

spotkanie-kwiecien2015-zaproszenie

Zapraszam na spotkanie, na którym omówimy kolejny odcinek naszego wydawnictwa. Tym razem opisujemy jak traktuje się zieleń przydrożną, a jak można ją wykorzystywać w celach poprawy bezpieczeństwa na drogach. Znowu padają przykłady miast Zachodniej Europy, w których zieleń jest integralną częścią drogi, o którą się dba i właściwie stosuje.

Spotkanie odbędzie się 7 kwietnia 2015 (wtorek), w Niebostanie (ul. Piotrkowska 17)  od godziny 18.00.  

Informacje w zakresie dostępności:

  • lokal znajduje się na I piętrze (brak windy);
  • w lokalu jest możliwość zamówienia napojów i przekąsek wegetariańskich;
  • przy lokalu znajdują się stojaki rowerowe;
  • dojazd komunikacją zbiorową: tramwaje linii 2, 3, 11 (od ul. Zachodniej, przystanek przy ul. Próchnika), autobusy 86, 96 (od ul. Próchnika lub od ul. Jaracza, przystanek przy ul. Piotrkowskiej);
  • w okolicy do godziny 18:00 obowiązuje strefa płatnego parkowania dla samochodów - nie zapewniamy miejsc parkingowych;
  • oferujemy możliwość zorganizowania opieki nad dziećmi na czas spotkania oraz możliwość zapewnienia tłumacza języka migowego – o ile będzie taka potrzeba. Osoby zainteresowane takim wsparciem prosimy o kontakt do 6.04.2015 (poniedziałek) do godziny 12.00.

 

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu