Aktualności
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

W projekcie "Bezpieczne miasto - inna droga" rozpoczynamy nowy etap działań związany ze wspólnym planowaniem ulic. Wspólnie z mieszkańcami.

news 1Pierwszym etapem jest przeprowadzenie badania bezpieczeństwa przestrzeni publicznych. O opinie na temat poczucia bezpieczeństwa - we współpracy z Zarządem Dróg i Transportu oraz Radą Osiedla Karolew Retkinia-Wschód  - chcemy spytać bezpośrednio mieszkańców oraz użytkowników przestrzeni tego osiedla. Przygotowaliśmy specjalną, interaktywną ankietę, dzięki której w szybki i łatwy sposób można się wypowiedzieć - z perspektywy pieszego, pasażera komunikacji publicznej, rowerzysty czy kierowcy.

Badanie jest całkowicie anonimowe - wypełnienie ankiety nie powinno zająć więcej niż 10-15 minut.

Zachęcamy do dzielenia się linkiem z sąsiadami i sąsiadkami, kolegami i koleżankami, rodziną i znajomymi. Nie ma żadnych ograniczeń wieku - liczy się każda opinia.

Wyniki badań posłużą jako materiał do spotkania warsztatowego z mieszkańcami Karolewa. W czasie warsztatów porozmawiamy na temat wyników ankiety (zgłoszonych problemów), przedstawimy propozycje rozwiązań dla niektórych z nich, jak również zbierzemy inne propozycje dotyczące poprawy bezpieczeństwa na Karolewie.

Wszystkie wyniki zostaną przekazane do Zarządu Dróg i Transportu którego pracownicy zadeklarowali, że złożone propozycje będą uwzględniane przy planowaniu działań na terenie osiedla.

[ Link do badania ]

Osoba kontaktowa w sprawie badań: Jarosław Góralczyk 

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu