Aktualności
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

Podsumowaniem naszego cyklu spotkań edukacyjnych była prezentacja kampanii społecznych ze świata promujących poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pokazaliśmy dobre przykłady, ale także te które okazały się mało skuteczne

To już ostatnie spotkanie przeprowadzone przez nas w ramach tego projektu. Dlatego zdecydowaliśmy aby było poświęcone kampanią społecznym. Robi się je na całym świecie, aby uczulić ludzi na spawy bezpieczeństwa ruchu na drogach. Od tego może zależeć życie!

Spotkanie polegało na pokazaniu kilku przykładów kampanii społecznych ze świata. Tych które uznaliśmy na najlepsze przykłady prezentujemy poniżej. 

 
Jaka jest akceptowalna liczba ofiar na drogach?

W 2014 na ulicach samej Łodzi zginęły 42 osoby... #Wiktoria: liczba ludności 5,5 mln #Łódź: liczba ludności 0,7 mlnFilm przygotowany przez Transport Accident Commission (TAC)

Posted by Fundacja Normalne Miasto Fenomen on 12 styczeń 2016
 
Inni ludzie popełniają błędy. Zwolnij

Prezentujemy film mający uświadomić, że "jeżdżę szybko ale bezpiecznie" niestety się nie sprawdza. Zawsze ktoś inny może popełnić błąd... Rewelacyjny film zrealizowany na zlecenie NZ Transport Agency z Nowej Zelandii

Posted by Fundacja Normalne Miasto Fenomen on 26 styczeń 2016

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu