Aktualności
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

To już ostatnie z naszych spotkań w ramach tego projektu. Na zakończenie postanowiliśmy zostawić temat, który wydał się nam dobrą pointą całego cyklu - a zatem kampanie społeczne. Może się takowych kiedyś w Łodzi doczekamy?

Nie każdy musi się interesować technologią warzenia piwa kiedy chce się napić dobrego napoju; nie musi wiedzieć jak należy prowadzić proces produkcji pieczywa kiedy ma ochotę zjeść dobry chleb.

Podobnie jest z osobami, które chcą bezpiecznie dotrzeć do domu, do pracy czy do szkoły - nie muszą znać metod organizacji ruchu. Dobrze jednak jeśli o nich wiedzą. Nie będzie to żadne odkrycie jeśli się powie, że każdy nawet najlepszy produkt nie sprzeda się jeśli nikt o nim się nie dowie - z reklamy.
Dlatego też w wielu krajach instytucje państwowe, regionalne lub wręcz miejskie, prowadzą kampanie społeczne mające na celu uświadomienie szerszemu gronu obywateli co należy zrobić na drogach aby było bezpieczniej.

 
Jaka jest akceptowalna liczba ofiar na drogach?

W 2014 na ulicach samej Łodzi zginęły 42 osoby... #Wiktoria: liczba ludności 5,5 mln #Łódź: liczba ludności 0,7 mlnFilm przygotowany przez Transport Accident Commission (TAC)

Posted by Fundacja Normalne Miasto Fenomen on 12 stycznia 2016


Spotkanie odbędzie się 25 stycznia 2016 (poniedziałek), w LOKALu (na końcu pasażu Schillera - bliżej placu Komuny Paryskiej) od godziny 18.00. 
Informacje w zakresie dostępności:

  • lokal znajduje się na paterze
  • w lokalu jest możliwość zamówienia napojów (także wegetariańskich i wegańskich)
  • przy lokalu znajdują się stojaki rowerowe
  • dojazd komunikacją zbiorową: tramwaje linii 2, 3, 11 (od al. Kościuszki, przystanek przy ul. Zamenhofa); autobusy 99 (od al. Kościuszki) lub 57 od ul. Sienkiewicza oraz 74, 74A, 74B, 80, 83 przystanek przy ul. Andrzeja Struga przy Piotrkowskiej)
  • w okolicy jest bezpłatny parking dla samochodów - nie zapewniamy miejsc parkingowych
  • oferujemy możliwość zorganizowania opieki nad dziećmi na czas spotkania oraz możliwość zapewnienia tłumacza języka migowego – o ile będzie taka potrzeba. Osoby zainteresowane takim wsparciem prosimy o kontakt do 24.01.2016 (niedziela) do godziny 12.00.

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu