Aktualności
Polskie logo projektu Bezpieczne Miasto

Jesteśmy po spotkaniu, które było jednocześnie jednym z punktów tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Spotkanie odbyło się pod tytułem "jak za pomocą MPK poprawić bezpieczeństwo". Temat o tyle ciekawy co w warunkach łódzkich niemal abstrakcyjny, bo niestety lokalna inżynieria drogowa w bardzo małym zakresie stosuje elementy infrastruktury komunikacji zbiorowej, z myślą o poprawie bezpieczeństwa ruchu. Wyjątkiem mogą tu być przystanki wiedeńskie na ul. Piotrkowskiej. 

O projekcie

Projekt „Bezpieczne miasto – inna droga” korzysta z dofinansowania w kwocie 285 000 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach programu "Obywatele dla Demokracji" (wdrażanego przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży), finansowanego z Funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie wpływu mieszkańców Łodzi na decyzje i działania mające zapewnić w mieście bezpieczeństwo ruchu drogowego (BRD) i jakość przestrzeni publicznej.

 

Wszystkie materiały na tej stronie posiadają licencję CC-BY-SA - zatem można z nich korzystać bezpłatnie pod warunkiem podania źródła materiałów oraz ich autora (proponowany opis: >>Autor: imię i nazwisko autora danego tekstu dla Fundacji Normalne Miasto - Fenomen; źródło: www.innadroga.dlalodzi.info; link do konkretnego materiału <<).

Partnerzy projektu